PS3 SLIM vs. top Bluray přehrávače

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Michal006 18. 8. 2012 20:42

Zdar , v tuhle chvíly používám PS3 Slim na přehrávání BD disků.

Obraz i zvuk (bitstream) putuje z ps3 přes Hdmi do AV Receiveru a pak do TV ...

Zajmal by mě jestli bude nejaký rozdíl (Audio/Video) ,když bych pořídíl nejaky top přehrávač typu Oppo nebo levnejc např Marantz ...

děkuji za úvahu ....
Michal006
Junior

Odeslat příspěvekod Jirkamichalek1 18. 8. 2012 22:06

To záleží i na zbytku řetězce a ne jen na přehrávači. U mne doma vše lepší přes Oppo bdp-95 EU, HK AVR 760, JBL LS 80 set. VU+Ultimo, BVaudio headamp, AKG 701, Vsonic GR 07, TV nějaký 47 Philips. Pres HDMI výrazně lepší zvuk i obraz, přes analog zvuk ještě o poznání lepší. Ale mám PS3 FAT. Jako přehrávač PS3 nepoužívám, moc hřeje, dělá příšernej kravál. ;-]
Jirkamichalek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Michal006 19. 8. 2012 00:45

Zdar no dobře nejsem v tvé cenové kategorii :)

mám Marantz 6006 .... Já mám poslední verzi slim a hluk neregistruju ..

Chápu , že analog signál bude jistě lepší ...

ale u HDMI (digitálu) tečou jen data .... třeba PS3 má grafiku podobnou jako v pc přes kterou se obraz zpracovává... Když sem viděl oppo co je uvnitř tak je tam hodně s filtrů atd.. pro zlepšní analog. signálu .

Rád bych viděl nejakej test kde je zasatevný film ve stejné chvíli jak to podá low end BD player,pak třeba PS3 , a dejme tomu Oppo ...
Michal006
Junior

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 8. 2012 02:50

Dobry dotaz, s kterym jsem se jiz nejednou setkal, avsak uspokojive odpovedi na nej dosud nikoliv.
Pokazde si prectu, jak ze je obraz a zvuk lepsi, ale nejen ze neni "nikdo" schopny napsat v cem konkretne, ale nikdo z tech tkzv. porovnavacu neni schopny udelat detinsky snadne srovnani obrazu, ktere nezabere vic jak 5min. casu. Neni to zvlastni? ;)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Junior

Odeslat příspěvekod hexxisek 19. 8. 2012 08:09

pokud umýš anglicky, tak na odkaze níže tam o tom něco je.
osobně si myslím že tam nebude žadný viditelný rozdíl, tuším že i před par lety se ps3 označovalo jako nejlepší bluray player :-D

http://www.youtube.com/watch?v=1JxLB_0k9Eo
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirkamichalek1 19. 8. 2012 09:42

Pokud jde o obraz z BD disků, tak tam je u obrazu rozdíl minimální, každý BD disk je jiný,každá tv je jiná, ale oppo používám na přehrávání všech možných formátů přes síť a tam už je to vidět víc. Taky jsem si původně kupoval PS3 hlavně pro přehrávání BD disků, ale pak jem si koupil přehrávač BD od philipsu, ten přehrával jen některé BD disky, byl pomalý, hlučná mechanika , zvuk nic moc. Pak mu odešla mechanika a já koupil to OPPO a je to prostě někde úplně jinde, žádné zvuky, přehraje všechno, jsou updaty firmare každou chvíli. O Zvuku se nedá vůbec polemizovat, ale je tam značný na první poslech slyšitelný rozdíl a to i přes HDMI a poslechu obyčejných CD. CD jsem zkoušel přes HDMI z z XBOXu 360 a to byla opravdu hrůza, PS3 trochu lepší, ale taky nic moc, ten Philips byl trochu lepší, ale to oppo bylo úpně někde jinde. Takže podle mě hlavně rozdíl ve zvuku ať už digital nebo analog. Ale opravdu záleží i na těch dalších komponentech, u nějakého levného domácího kina asi oppo nemá cenu. U toho Marantze už to podle mě bude dost slyšet.

-- 19. 8. 2012 10:05 --

Petr Luňák píše:Dobry dotaz, s kterym jsem se jiz nejednou setkal, avsak uspokojive odpovedi na nej dosud nikoliv.
Pokazde si prectu, jak ze je obraz a zvuk lepsi, ale nejen ze neni "nikdo" schopny napsat v cem konkretne, ale nikdo z tech tkzv. porovnavacu neni schopny udelat detinsky snadne srovnani obrazu, ktere nezabere vic jak 5min. casu. Neni to zvlastni? ;)

Nejlepší je se přesvědčit na vlastní oči a uši, jít se někam podívat a poslechnout, jestli nějaký rozdíl vidíš a slyšíš. V diskuzi to nepoznáš na youtube už vůbec ne. Já jsem to oppo nakonec koupil a jsem moc spokojenej, PS3 už vůbec nepoužíváme. ;-)
Jirkamichalek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 8. 2012 15:05

"Nejlepší je se přesvědčit na vlastní oči a uši"

Budes se asi divit, ale i tuto "radu nad zlato" jsem si jiz nekolikrat precetl. Samozrejme, ze je nejlepsi presvedcit se na vlastni oci/usi, kdyby ale tazatel tu moznost mel, tak se asi nepta na foru, ne?
Zpet k veci. Jelikoz jde o digitalni signal, s kterym se da celkem pruzne manipulovat, jsou veskera laicka srovnavani, jako je to video na youtube, na urovni porovnavani vystupu jpegu z fotaku, ktery nejen ze umi fotit do raw, ale ktery umoznuje uzivatelsky jepg upravit dle gusta uzivatele. Chapeme se, kam tim mirim? Pokud ne, tak pokracuju dal. PS3 nema zadne moznosti upravy obrazu, ma vyrobcem nadefinovanou nejakou tonalni krivku obrazu, kdyz to reknu uplne zjenodusene. Takova krivka, stejne jako onen jpeg u fotoaparatu, se u kazeho vyrobce MUZE vice ci mene lisit. Tyka se to vsech parametru obrazu, at uz jde o doostreni, kontrast, jas, saturaci ci odstin. Do jake miry ten ci onen prehravac posila co nejmne upraveny signal (=tak jak je na disku zaznamenan) se muzem dohadovat do nekonecna (a klidne muzu tvrdit, ze vystup z ps3 je spravny, zatimco Oppo pridava vic kontrastu, napriklad). Vyhodou digitalniho signalu je ale to, ze si to muzeme nastavit dle vlastni volby bez ztraty kvality. Tzn., ze ac PS3 nema moznost upravy parametru obrazu, tak to ale rozhodne umi pri HDMI propojeni moderni AV prijimace a v neposledni rade i digitalni zobrazovac (TV, projektor).
Petr Luňák
Junior

Odeslat příspěvekod Jirkamichalek1 19. 8. 2012 17:54

To je zase jenom mlácení prázdné slámy.
Otázka zněla jestli bude nějaký rozdíl a odpověď je dle mých uší a očí ANO BUDE.
Ať se vyjádří další, kteří mají možnost porovnat a ne jenom teoretizovat.
Vždy je možnost porovnat na vlastní oči a uši. Slova není možnost a nebo nejde rozumný člověk nepoužívá. :oboze
Jirkamichalek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 8. 2012 18:22

To jsou fakta. Ze nevidis "pod poklicku" je tvuj problem ;)
A vsimni si, jak krasne potvrzujes ma drivejsi slova:
"nejen ze neni "nikdo" schopny napsat v cem konkretne, ale nikdo z tech tkzv. porovnavacu neni schopny udelat detinsky snadne srovnani obrazu, ktere nezabere vic jak 5min. casu."

:)
Petr Luňák
Junior

Odeslat příspěvekod robelles 19. 8. 2012 19:16

Ten rozdiel je minimálny hlavne čo sa týka obrazu. Aj to musíš hľadať lupou.Tak ako sa píše hore u bd diskov skoro žiadny, záleží na nastavení. Najväčší rozdiel je v obraze u slabšieho signálu /dvd,divx,you tube.../.
S takým signálom si lepšie poradia drahšie playery. Majú tam na pomoc druhý čip na spracovanie obrazu. U oppo, philips,pioneer je to Marvell s technológiou QDEO. Hlavný čip je od mediateku. A ten majú skoro všetky playere.
Ber to len ako príklad.
Viac ti poviem keď mi príde bd player od pioneeru, aby som si to vedel porovnať.
Mal som doma lacný philips bd player 7500/V2 a ten obraz bol skvelý, keď som na tom pustil synovi Pat a Mat ostal som sedieť pri ňom. Ten obraz nemal chybu. Stačilo už len natiahnúť ruku a vziať si postavičku. No vtedy som to porovnal len s dvd playerom onkyo dvsp402.
robelles
Junior

Odeslat příspěvekod neis 19. 8. 2012 21:27

Hlavně by to chtělo posouzení od člověka, který nemá ohledně obou zařízení žádné předsudky. Asi težko dokáže chlap objektivně posoudit, když si koupí top zařízení za velké prachy, že je to prakticky to samé jako stará konzole, to by asi zhodil sám sebe a řekněme si na rovinu chlapská ješitnost a taky psychika to často nedovolí ;)
neis
Junior

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 8. 2012 01:35

"Ať se vyjádří další, kteří mají možnost porovnat a ne jenom teoretizovat."

Jeste zareaguju na toto. V dobe rozmachu DVD se stejne resila PS2 a jeji DVD playback. Opet byli taci, kteri tvrdili, ze nejaka herni konzole (a jako ze PS2 byla stale vice konzole, nez multimedialni zarizeni jako je PS3 dnes) preci nemuze byt tak kvalitni, jako specializovany prehravac.
Prahl jsem po SACD a tak jsem k PS2 prikoupil Sony DVP-NS905, tedy DVD/SACD prehravac, cena 20tis. Kc, cili cca stejny pomer cen, jako se dnes resi PS3 vs Oppo. Samozrejme mne zajimalo, o kolik je PS2 pozadu pri prehravani DVD. A vite co jsem zjistil? Ze pri tovarnim nastaveni obrazu u prehravace je vysledna reprodukce totozna s PS2. Vyhoda prehravace je, ze lze nastavit vyssi miru zostreni obrysu nez PS2 a ze lze uzivatelsky nastavit obrazovy profil a tuto predvolbu si ulozit k dalsim asi 4. To PS2 nema. Tolik tedy k "teoretizovani" a bude li nekdo chtit, klidne porovnani fotkama dolozim, me z toho ruce totiz neupadnou.
Petr Luňák
Junior

Odeslat příspěvekod Jirkamichalek1 20. 8. 2012 06:56

Michal006 píše:Zdar no dobře nejsem v tvé cenové kategorii :)

mám Marantz 6006 .... Já mám poslední verzi slim a hluk neregistruju ..

Chápu , že analog signál bude jistě lepší ...

ale u HDMI (digitálu) tečou jen data .... třeba PS3 má grafiku podobnou jako v pc přes kterou se obraz zpracovává... Když sem viděl oppo co je uvnitř tak je tam hodně s filtrů atd.. pro zlepšní analog. signálu .

Rád bych viděl nejakej test kde je zasatevný film ve stejné chvíli jak to podá low end BD player,pak třeba PS3 , a dejme tomu Oppo ...

Jesli Michale nejsi z druhého konce republiky, tak ti nabídnu, že naložím OPPO a přijedu za tebou, aby jsi si sám doma u sebe mohl podívat a hlavně poslechnout jestli pro tebe má cenu OPPO pořizovat nebo ne.
Jirkamichalek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Michal006 20. 8. 2012 23:44

Zdar já sem z pardubicka :) .

Podle mě je obrazová kvalita dost problematická , když vezmu v potaz , že v řetězci je ještě AV-receiver který může mít čip na zpracovaní obrazu , a pak televize která má další čip např od LG trojitý čip XD :)

Myslím , že největší rozdil bude v kvalitě TV . S mainstream LCDčkem nezmůže nic ani oppo .

Takže sem převědčený ,že PS3 bude mít S top plazmou lepší obraz , než oppo a mainstream lcd a výsledná cena bude cca nastejno ..

Nadruhou stranu jde oto co člověk preferuje pokud Analog signál , lepší kvalitu SD materialu , tak není oppo špatná volba.

Mě osobně od koupě odrazuje cena (je to dáno i psychlogicky trochu ,protože při pohledu co je uvnitř přehrávače za elektroniku) ,byl bych ochotný v tuhle chvíly dát za unive.BD player dát max 10K např Panasonic DMP-BDT500EG
Michal006
Junior

Odeslat příspěvekod Jirkamichalek1 21. 8. 2012 06:14

Tak to není tak daleko. :-)
Určitě máš pravdu a jestli ti PS3 vyhovuje tak nemá cenu řešit jestli je něco lepšího. U mě ta PS3 FAT byla nepoužitelná hlavně pro ten kravál co dělá a tím myslým opravdu kravál a ne hučení ventilátoru, taky se o tom diskutovalo a každej říkal, že kravál nedělá a kdo byl u mě doma a slyšel to tak koukal s otevřenou hubou, neměla nic moc zvuk hlavně pro hudbu, nepodporovala některý formáty co používám a nechodily mi na tom některý BD disky. To se mohlo změnit. Na tom philipsovi mě vadilo, že neexistovala žádná podpora od výrobce, nechodilo na tom dost BD disků a pak odešla i mechanika. Proto jsem šel do toho OPPA, tam jsem za dobu co ho mám zatím neměl jedinej problém, přehraje všechny disky co tam strčím, firmawe vyjde hned, když nefunguje nějakej BD a zatím funguje nejdýl ze všeh optickej mechanik, co jsme doma kdy měli. Až se posere, tak to bude asi první kus elektroniky, který nechám opravit a neskončí v popelnici jako ty ostatní. Cena je bohužel taková jaká je a nedávno ji ještě zvedli, já ho měl ještě za 29.990,-Kč a půl roku jsem na něj čekal, než ho začali prodávat. :-]
Jirkamichalek1
Kolemjdoucí

Další stránka