[RECENZE] VSONIC VSD5 - Křišťálově čistý zvuk

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 24. 7. 2015 20:02

Vsonic pokračuje v obměňování nabídky a tak tu máme nový model VSD5. Jak už číslo napovídá, cenou i kvalitou by se měl řadit mezi povedené VSD3S a tradiční GR07.

Cena v ČR 2190 Kč. V zahraničí 70-80$. Zapůjčené od http://headphones.cz/

Obrázek

Konstrukce

VSD5 využívají stejný design jako model VSD3, ergonomický tvar, vedení kabelu za uchem, z vnějšku hranaté, zevnitř zaoblené pro dobré pohodlí.

Plast je tentokrát šedivý a průhledný, můžete si tak hezky prohlédnout vnitřnosti, včetně případných nedostatků(ne úplně kvalitní lepení).

Vsonic už dvakrát uvedl sluchátka s výměnným kabelem, bohužel pokaždé to přineslo víc problémů než užitku a tak od toho ustupuje. I přestože VSD5 mají kabel připevnění MMCX konektorem, ten by měl být zalepený a nedá se tedy odpojit.

Kabel je jinak standardní Vsonic kvality, tedy silnější, pevný, s nechráněným rovným konektorem.

Obrázek

Pohodlí a izolace

Sluchátka jsou navržena pro vedení kabelu kolem ucha a i přes svou velikost sedí opravdu skvěle. Ovšem dokážu si představit, že velikost může být pro někoho problém. Pryč je podle mě neužitečný kloub, je tu obyčejná plastová trubička s kovovou mřížkou na konci. Pasují nástavce středního průměru, tedy stejné jako u předchozích Vsonic.

Izolaci trochu ubližuje větrací otvor, ale jinak se jedná o nadprůměr co se týče dynamických měničů.

Zvuk

S VSD5 se vám dostane světlého, vzdušného a ostřejšího zvuku.

Na svou cenu překvapují skvělou rychlostí, přesností, čistotou a detailností všech pásem. Konkurovat jim dokáží jedině trochu OSTRY KC06, ale jinak Vsonic opět předvádí po technické stránce vynikající zvuk, na který stejně drahá konkurence prostě nestačí. A i mnoho dražších sluchátek by se mohlo od VSD5 něco přiučit.

Zvýrazněné výšky a tenčí středy zajišťují skvělý pocit vzdušného, lehkého podání. Ale v kombinaci se zvýrazněnými sykavkami se nehodí ke každému žánru hudby a po delší době může být poslech unavující.
Bas je méně objemný, ale má dobrou údernost a lepší rozsah než VSD3S.

Obrázek

VSD3S v přímém porovnání moc neobstojí. VSD5 mají ještě ostřejší zvuk s o něco méně výrazným base, po technické stránce jde o výrazný posun snad v každé oblasti a myslím si, že se už dostávají na úroveň modelu GR07.

Dobrou alternativou jsou Hifiman RE-400, o trochu dražší, o něco horší po technické stránce, ale s příjemnějším a plnějším zvukem.


Závěr

Vsonic má před sebou další úspěšný model, jenž budou jasnou volbou pro každého posluchače hledající co nejčistší a nejdetailnější zvuk za dané peníze. Pozor ale na ostřejší podání.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LOPO_X 24. 7. 2015 21:00

Ostřejší jsou ale dá se na to zvyknout mi to trvalo skoro týden přecházel jsem z GR07 ale na ty trošku ztrácejí .
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod FILIPSN007 30. 7. 2015 07:50

Jak hrají v porovnání s RHA MA750? Vždycky jsem nad VSonic uvažoval, nakonec jsem šáhnul po RHA, ale rozhodně si chci tyto sluchátka někde poslechnout. :-)
FILIPSN007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ONDR4 30. 9. 2015 23:04

Tak dnes došli, přesně po dvou týdnech od objednání z LMUE. Moje mají číslo 4537, ale na head-fi už jsem viděl i přes 5000, takže asi to berou spíš náhodně a budou ještě nějakou dobu k sehnání.
U faků IE80, která jsem používal na spaní, se mi u sluchátka ulomil kabel, a i když bych mohl za 250 Kč koupit z eBaye nový, využil jsem to pro sebe jako výmluvu zkusit zase něco nového :).
První dojmy:
1) I když mám celkem malé uši a běžně používám malé nástavce, tady mi naprosto přesně padly ty již nasazené. Mimochodem, ty nejmenší dodávané mě celkem pobavily, neboť vypadají jako velikost XXS, to je snad pro batolata :D. Samotná sluchátka jsou zatím ta nejpohodlnější, jaká jsem kdy měl v uších (výrazně lepší než IE80 a o triplech nemá cenu ani mluvit), ani při prudkých pohybech se v uchu nepohnou ani o milimetr, přitom nikde netlačí. Tohle je ale samozřejmě značně individuální.
2) Soundstage - oproti triplům mi prostor přijde daleko širší, v kombinaci s bodem 1 mám někdy až pocit, jakoby zvuk ani nevycházel ze sluchátek.
3) Sykavky - jsou tam, ale zdaleka ne v takové míře, v jaké jsem je po přečtení dojmů od uživatelů čekal. Prý to dost záleží na použitých nástavcích.

Výrobce prý doporučuje 100 hodin na rozehrání, tak uvidím, kam se ten zvuk ještě posune, ale zatím mám samé pozitivní dojmy, zvláště když vezmu do úvahy cenu. Nakonec asi budu muset dát za pravdu tomuto: http://www.head-fi.org/t/748594/vsonic- ... t_11400397.
FiiO E10 Olympus / Galaxy S6 -> UE triple.fi 10 / VSonic VSD5
ONDR4
Junior

Odeslat příspěvekod LOPO_X 1. 10. 2015 08:39

Ty nejmenší používá na sluchátka moje přítelkyně protože má strašně malé sluchovody. Co se týče prostoru jsem zatím lepší IEM neslyšel líbí se mi i jak podávají výšku prostoru že to není jen zleva do prava.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jazz albert 12. 11. 2016 23:42

Mohl byste mi prosím řekněte mi, kolik to stálo?
InfantigoPiercingRx
jazz albert
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků