[první dojmy] Audeze iSine20

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 10. 2. 2017 22:44

Z https://www.audigo.cz/ mám teď půjčené Audeze in-eary, tak se pojďme rychle podívat na tyto revoluční, ale také velmi problémové sluchátka.

Obrázek

Plastová, překvapivě levně působící konstrukce. Jiný materiál ale asi nepřichází v úvahu, už takhle jsou hodně těžké.

Výměnný kabel, zapuštěný 2pin s drážkou, kompatibilní i s dalšími kabely.

Dodávaný kabel je zbytečně dlouhý (1,5m), plochý, nepoddajný, překvapivě těžký, přitom nepůsobí nijak moc odolně. V kombinaci s nošením kabelem dolů trpí na mikrofonní efekt.

Mám tu i kabel s DACem pro iOS, bohužel nic do čeho ho zapojit. DAC modul je mohutný a dost těžký.

Sluchátka svými rozměry hodně vybočují ze standardu in-earu. Kvůli tomu musel výrobce zvolit dlouhý krček, který umisťuje sluchátka mimo ucho.

Krček má také nadstandardní rozměry, velikost Comply T600. Na sluchátka se dají rozumně nasadit JVC Spiral Dots, Sennheiser nástavce a podobné větší kousky, i ty jsou trochu roztaženější. Určitě tedy nic pro lidi s drobnými zvukovody, některé moje nejmenší nástavce by klidně mohly celé zapadnou do krčku Audeze!

Sluchátka jsou těžká a daleko od ucha, k tomu se přidává i těžký kabel, usazení tedy bude oříšek. Varianta bez podpurných klipů vůbec nefunguje. Sluchátka táhnou dolů, pocit jistoty usazení naprosto nulový.

Nejdříve zkouším gumové podpěry, které mají zapadnou do vnitřku ucha. V balení jsou ve dvou velikostech. V jednom uchu mi nesedí vůbec, v druhém naopak moc dobře a při sundavání sluchátek mi podpěra zůstane v uchu. Navíc jejich nasazování do uší chvilku zabere a použít obě ruce se zdá nutností. Tudy to taky nepůjde.

Zbývají tak klipy za uši, vyrobené z tvrdého plastu(černá a průhledná varianta má stejné rozměry). Bohužel jsou úplně rovné a alespoň u mě sedí na kraji ucha a vydržím s nimi tak 20-30 minut poslechu, než začnou tlačit. Chtělo by to nějaké zahnuté. Navíc, i s nimi není usazení moc jisté, ale jediné použitelné.

Zjišťuji, že sluchátka jsou moc velká a tlačí mi na vnější části ucha, což vede k dalšímu nepohodlí.

Izolace hodně mizerná, možná o malinkatý kousíček lepší než pecky. Únik do okolí není tak hrozný, ale pokud je s Vámi někdo v pokoji, hudbu slabě uslyší také.

Zvuk

Testována s dodávanými nástavci největší velikosti a Sony ZX2.

Otevřený design vede k zajímavému velmi vzdušnému zvuku s extrémně širokým prostorem. Mezi in-eary se tomu přibližují jedině Fiio EX1, ale i ty jsou dost daleko.

Podání působí pěkně vyrovnaně mezi basem a středy, jen výšky jsou lehce potlačené.

Mezi největší pozitiva patří skvělá kontrola všech pásem a rychlost. Ve své ceně špičkové rozlišení, kdy každý tón zní trochu odlišně, podaný se skvělou texturou nástrojů a velmi reálným dojmem.

Ve zvuku chybí drobné detaily a podání působí zvláštně zastřeně.

U středů občas registruju nějaký špatně specifikovatelný problém, kvůli kterému najednou mohou znít

Sluchátkům chybí dynamika, hrají ploše, nudně, bez známky nadšení.

Prostor je extrémně široký, ale u všech nahrávek si zachovává podobné rozměry, na prostor nahrávky reaguje minimálně. Levopravá lokalizace funguje pěkně, bohužel do dalších směrů to je výrazně slabší.


Shrnutí


Zatím na mě iSine působí jako takové technologické demo. Prostě chlubení se Audeze, že zvládne nacpat orhodynamický měnič do všeho.

Musím přiznat, že zvukově se jedná o opravdu unikátní kousek, žádné podobně hrající in-eary jsem neslyšel. Nějaké slabosti se tu najdou, ale i tak mě sluchátka pořád lákají k poslechu.

Ale zase se nejedná o žádnou brutální zvukovou revoluci, která by porážela veškerou konkurenci na trhu, to ani zdaleka. Jen další alternativa.

Bohužel, po stránce pohodlí se jedná o asi nejhorší in-eary, co jsem kdy zkoušel. Budu je tu mít ještě pár dnů, ale už teď jsem vyzkoušel tolik kombinací nástavců, klipů, poloh atd, že už mě to moc nebaví. Asi jim dám vždycky těch 20 minut poslechu a pak hezky zpátky do krabičky.

Na závěr si musíme říci, kam se takové in-eary vůbec hodí? Na cestování kvůli mizerné izolaci jsou nepoužitelné. Kvůli zvláštnímu usazení bych je moc neviděl ani na procházku v parku. Do kanceláře či poslech před spaním teoreticky slušné, dle citlivosti lidí okolo. Ale zase, proč by se měl doma někdo trápit s takovýmito podivně sedícími in-eary namísto normálních sluchátek??
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 12. 2. 2017 15:33

U středů občas registruju nějaký špatně specifikovatelný problém, kvůli kterému najednou mohou znít


Koukám, že mi z poznámek vypadl konec věty:

U středů občas registruju nějaký špatně specifikovatelný problém, kvůli kterému najednou mohou znít hlasy nepřirozeně a méně příjemně. Není to klasická hrubost nebo nějaké nepříjemné zvýraznění jako u jiných technologií, nevím jak to přesně popsat.
Jinak po dalších dnech poslechu musím uznat, že ty sluchátka hrají opravdu zajímavě, ale tím to také končí. Hrají "zajímavě", ale určitě bych neřekl, že hrají natolik dobře či natolik odlišně, aby člověk musel tak moc ustupovat ve všech ostatních ohledech. Audeze se úspěšně povedlo přenést zvuk domácích orthodynamických sluchátek do in-earu, bohužel se tak moc soustředili na tento cíl, že ve všech dalších ohledech naprosto zklamali.

Pokud tedy Audeze(nebo Unique Melody, které také zkouší planární in-eary), jednoho dne udělají POUŽITELNÉ in-eary a cena bude rozumná, rád je přidám do sbírky.

P.S.: Chápu, že se najde část lidí, kterým budou dodávané klipy sedět dobře a sluchátka budou používat spokojeně. Ale nikdy se nezmění to, že jde o těžká monstra, s mizerným těžkým kabelem a pohodlím spíše jako klip on sluchátka s mizernou izolací.

P.P.S: Do začátku by stačilo přidat další klipy za uši, které nejsou úplně rovné, ale aspoň trochu ohnuté. Na head-fi si už je pár lidí takto upravovalo a dává mi to dost smysl.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 12. 2. 2017 21:50

Bína píše:Sluchátkům chybí dynamika, hrají ploše, nudně, bez známky nadšení.
...
Musím přiznat, že zvukově se jedná o opravdu unikátní kousek, žádné podobně hrající in-eary jsem neslyšel. Nějaké slabosti se tu najdou, ale i tak mě sluchátka pořád lákají k poslechu.

ok
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 13. 2. 2017 09:00

A to neni všetko

Ve své ceně špičkové rozlišení
...
Ve zvuku chybí drobné detaily .


Zvláštna recenzia... špeciálne stránke zvuku vyzerá ako keby obsahovalo recenziu troch slúchadiel naraz, a prirovnanie k FiiO EX1 nie je vôbec nápomocná - ak sa na nich zvukovo podobajú, tak potom zvukovo to musí byť strašný pomer cena/výkon.

O ich praktickosti imho nie je nutné sa rozpisovať tak dlho - každému kto iSine vidí musia byť jasné;vyplýva to z ich konštrukcie.

Mohol by si tú zvukovú charakteristiku uviesť na pravú mieru? Od iSine som čakal nulovú praktickosť ale výborný zvuk. Ak je aj ten taký zlý ako ho opisuješ, je to fakt škoda..
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod Petema 13. 2. 2017 10:51

Ano, souhlasím s Figutem, ten popis je nějaký schizoidní nebo Bína skutečně dělal několik recenzí najednou a trochu to proházel. :-)
Petema
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 13. 2. 2017 11:54

Tak postupně:

Figut
Ano, sluchátka hrají bez pořádné dynamiky, zvuk je nudný. Prostá obyčejná definice podání.

Ale ten zvuk jako celek je prostě natolik jiný od normálních in-earů, že mě to k nim táhne, zkoušet jak co podají, jak na nich které nahrávky hrají.

Osirissk

Rozlišení a detail nejsou to úplně to samé, doporučuji si projít Sound Glossary třeba na stereophile. Zatímco Audeze dokáží zahrát nástroj s dobrým rozlišením všech drobných nuancí, jednoduše se jim vytrácí takové drobné detaily na pozadí. Dobře, microdetail by bylo asi lepší označení.

EX1 jsou v současnosti jediné podobně otevřené in-eary s obdobným vzdušným a širokým podáním. Nikde nepíšu, že by se jim podobaly v dalších ohledech.

A o tom co plyne z jejich konstrukce, né každému to musí být tak jasné a né každý musí dojít ke stejným závěrům. Viz test na audigu.

Pro všechny tři: Jsou to unikátní sluchátka, která nehrají jako nic dalšího. Holt to vede ke zvláštnímu popisu. Pokud Vám v popisu něco nesedí, možná problém není ve mě, ale v těch sluchátkách.

Podobně jako u domácích modelů, odlišná technologie, odlišný zvuk. Někomu sedne, někomu ne.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 13. 2. 2017 18:48

Zvuk se blbě popisuje obecně, když se do toho někdo snaží do detailu, tak to jde do kopru, protože takové detaily už bude stejně 100 lidí slyšet 100x jinak. Mě třeba může zaujmout, když hrají ploše, nudně, bez nadšení a dynamiky, protože tak by asi Bína mohl popsat i ER4, takže...
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 13. 2. 2017 18:50

Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Carabei 13. 2. 2017 21:54

Tak jsem měl díky Bínovi dnes možnost si tyto výtvory poslechnout.

Aby tu nebyl hon na čarodejnice, že jediný Bína bere tyto sluchátka jako nudné, ploché a bez dynamiky, já se s tímto názorem připojím, ať připojené přes Mojo k iPhone 6s Plus nebo přímo, bylo to prostě divné. Zvuk je dost midcentrický, prostě tomu něco chybí.

To jsem ale mluvil o Audeze s běžným kabelem, pokud použiji dodávaný Cipher cable, dostáváme se úplně jinam. Vliv DAC a DSP s Audeze in-house ekvalizací je opravdu nečekaný, posouvá zvuk o minimálně třídu výš, možná i víc. Bas je neskutečný, jde opravdu od podlahy, ale velmi kontrolovaný a téměř nezasahuje do středů i zbytku spektra. Středy jsou tak akorát, žádné výrazné zabarvení, vše tam kde má být, ale něčím vybočují. Výšky můžou znít lehce upozaděné, ale veškeré detaily si zachovávají svou kvalitu, stačí lehce pozměnit ekvalizaci a nechybí jim téměř nic.

Čím tyto sluchátka opravdu zaujmou je vzdušnost projevu, Noble Sage proti nim zní lehce plechovkovitě, ale opravdu jen lehce, nenapadá mě jak jinak ten rozdíl popsat. Pokud bych měl srovnat s q-jays, vyrovnanost projevu má s Audeze něco společného, výšky jsou u Audeze ale lépe kontrolované a bez známého peaku na cca 7kHz u jays, spodní frekvence jsou ale jiná kategorie.

10 nebo 20? Poslechl jsem oba modely a jako technologické demo mi zní právě iSine 10. Základ je totožný s 20, ale jsou výraznější ve středech, výšky jsou trochu ořízlé. Cenový rozdíl mezi těmito modely vnímám jako reálný. 10 jsou taková ochutnávka planární technologie pro ty co nechtějí do sluchátek investovat tolik a nebo prostě nemůžou. 20 jsou plnohodnotná sluchátka, která ve své cenové třídě moc konkurentů nenajdou, alespoň pro poslech doma či v kanceláři, na ven tyto sluchátka rozhodně nejsou nejvhodnější.
source: Cowon D2, Macbook Pro Retina, iPhone 5, Fiio X3
phones: q-JAYS, c-JAYS, Apple IEM, Sennheiser IE8, Sennheiser HD-25, Etymotic HF5
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 13. 2. 2017 23:10

Carabei si chtěl vyzkoušet Audeze a já díky tomu mohl vyzkoušet iSine kabel.

A že to opravdu stojí za to!!

Bas má větší údernost, prostor mi přijde o kousek lépe prokreslen, zvuk je plnější, dynamičtější. Pořád se nejedná o žádné super čistý a detailní náhled na zvuk, ale hraje to výrazně lépe.

Pokud Audeze in-eary, tak vyšší model 20 a iOS zařízení je naprostou nutností!
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 14. 2. 2017 17:54

Tak to nic.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 14. 2. 2017 20:36

Figut píše:Tak to nic.


Tak jo
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carabei 14. 2. 2017 22:10

Se správnou ekvalizací jdou použít i s čímkoliv jiným
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 14. 2. 2017 23:48

Ještě k porovnání modelu 10 a 20(s analogovým kabelem):

Model 10 má plnější zvuk, s trochu objemnějším basem a méně výškami. Zvuk je stále velmi otevřený vzdušný, ale prostor nepůsobí tak široce jako na modelu 20. 20 jasně vítězí ve všech technických ohledech, zvuk podává čistější, s výrazně lepší kontrolou a lépe rozlišenou polohou nástrojů v prostoru.

50% příplatek je ale slušný rozdíl, ale když už někdo půjde do tohoto Audeze unikátu/podivnosti, tak bych doporučil si připlatit na model 20.

Nakonec pár fotek:

iSine modul je opravdu jiná dimenze než standardní ovládání k telefonu
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 15. 2. 2017 08:35

A co fotku jak to vypadá v uších, na to si nikdo netroufne? ;D
vencaxxx
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků