[recenze] iRiver X20

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Radek 15. 12. 2007 09:51

iRiver X20 2GB

Specifikace

iRiver X20 se prodává ve třech možných kapacitách 2GB, 4GB a 8GB. Poradí si s formáty MP3, WMA, ASF, OGG, jen mě mrzí že neumí FLAC, ale to bych asi chtěl už hodně. Kromě přehrávání hudby zvládne i přehrávání videa a to v rozlišení 320x240, 30sn./s. plus samozřejmě prohlížení fotek ale pouze ve formátu jpg. Je zde i radio, která jsem já osobně ještě ani jednou nezapnul, tudíž pro mne celkem zbytečnost, ale určitě hodně lidem uděla radost. Dále je zde nahrávání pomocí vestavěného mikrofonu a line-in vstupu. iRiver X20 má i integrováne reproduktory na zadní straně. Je zde samozřejmě i funkce hold, kterou též nevyužívám.

Obrázek

Ovládání

Na ovládání toho playeru mám rozporuplné názory. Máme zde tlačitko na zapnutí a vypnutí playeru, hlavní kolečko na ovládání playeru, což je kámen úrazu. Když jsem player chytl poprvé do ruky vůbec mě s tím nešlo točit, ale po pár dnech jsem si to celkem osvojil a už to jde dobře, ale jak budete mít jen trošičku mokré/spocené prsty s kolečkem nehnete ani kdyby jste nevím co, prostě vám bude prokluzovat, což mě celkem vadí, protože když je teď zima (kdo by to čekal v prosinci :lol: ) mám problém ovládat player v rukavicích (myslím tím takové ty látkové rukavice) ale změnu písničky svedu i sněmi, ale zvýšit, snížit hlasitost opravdu ne.

Přehrávání hudby / videa

Toto je můj první mp3 přehráváč, takže nemám s čím srovnávat, předtím jsem měl Nokii 6280, takže samozřejmě že zvuk je na mnohem vyšší úrovni. Sluchátka která jsou dodávána k playeru jsou opravdu hrůzostrašná, takže doporučuji koupit nějaké lepší. Po připojení mých sluchátek AKG K234P, jsem se dočkal krásného zvuku, jen mi trošku chybí basy, ale to se dá napravit ekvalizérem, máte zde několik možností Normal, Rock, Jazz, Classic, Pops a samozřejmě Custom EQ, ja nevyužívam ekvalizér vůbec, tudíž mám normal. Hudbu lze z přehráváče procházet podle Browse Device, takže přesně tak jak je to přehrávače naházíte, ale je zde také samozřejmě funkce Play All, podle Skladatele, jednotlivé písničky, Alba, podle žánru, ale to nechápu jak funguje, ono si to ty písničky řadí jak chce nebo nevím. Pak je zde několik funkcí jak hudbu poslouchat, Repeat One, což znamené jak vám dohraje písnička pouští se znovu, pak je zde Shuffle (zamíchání), Shuffle + Repeat.

Obrázek

Obrázek

Video

Video běží krásně plynně po zkonvertování v přiloženém programu na cd, dokonce jsem do toho dostal titulky s háčky i čárky, i když je diplay malý 2.2 “na seriály a podobné blbůstky bohatě stačí, třeba takový Simpsnovi na tom vypadají uplně skvěle.

Výdrž a paměť, kopírování

Výrobce udává 22h hudby, ja jsem ještě neměl šance přistroj vybít. Ale když přijdu dom ze školy, což znamená asi cca 2h poslouchání hudby + asi 30 minut videa, tak player ukazuje stále 3 čarky což znamená plné nabití. Player je dále rozšiřitelný pomocí karet Micro SD, ale nikde jsem se nedočetl do jaké maximální velikosti, já sám osobně tam ještě paměťovou kartu nemám. Kopírování do přístroje probíha opravdu rychle, 100mb album tam mam asi za 20-30 sekund, nejsem si tím jistý.

Verdikt

Pokud chcete celkem levný player, s hodně kvalitním zvukem a rádi by jste si i pustili nějaké to kratší video iRiver X20 stojí určitě za zvážení.

[img]http://www.fileden.com/files/2007/10/28/1547406/Snímek%20010.jpg[/img]
Iriver X20 + AKG P234K
Will I ever see a rainbow?
Radek
Junior

Odeslat příspěvekod mangetuke 15. 12. 2007 10:03

po tvojej recenzii začínam vážne uvažovař o tomto playeri :)
mangetuke
Junior

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 15. 12. 2007 12:12

Pekna recenze (sice mam rad klidne delsi).
Hlavne diky za poznatky o tom kolecku, me to prislo predtim jako super ovladaci prvek :wink:
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bombul 15. 12. 2007 21:25

Thx za recenziu :wink: ...tiez ma prekvapuje to nedoladene ovladanie doteraz som bola v tom ze je to daco podobne ako click wheel ipodov.
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 16. 12. 2007 11:57

Z Radkovo popisu jsem dostal pocit, ze je to lehounke jako click wheel. Ale jakmile si spotis prsty, klouzou po tom kolecku prsty (ma moc velky odpor asi).
Koukal jsem na Youtube na review, a tam mu to prave slo jedna basen....
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mangetuke 16. 12. 2007 12:04

a má tento iriver vyhotovenie lepšie ako creative zen? myslím,že či je s plastu celý,alebo aj nejaký kov a tak...?
mangetuke
Junior

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 16. 12. 2007 12:29

On ten kov neni zas tak fajn. Je studenej a jsou na nem vic videt skrabance (popripade otisky pri lestenem)
Spis bych to bral podle slicovani plastu k sobe.

iRiver na tom bude stejne (mozna lip). Dneska jsou vsechny znacky ve zpracovani skoro stejny...
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 18. 1. 2008 12:05

Kov je krásná věc a hlavně, když je nalakovanej na černo jako moje x5tka, to je pak opravdu luxus a když zapomeneš na prsteny, vemeš přehrávač do ruky, to pak můžeš tomu laku jen zamávat, protože se to tak lehce poškrábe, že byste se až divili.
Kov ano, ale čistej.
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster

Odeslat příspěvekod mareq0 20. 1. 2008 10:58

Není kov jako kov, ale...

Nikde jsem nenašel jestli má nějaké efekty pro vylepšení zvuku (vyjma ekvalizérů) ???

Třeba u clixe je z čeho vybírat (SRS, TruBass, FOCUS, WOW, Definition) a hooodně to vylepší výsledný zvuk...

V žádné recenzi jsem to přímo nenašel a vysvětlovalo by to menší spokojenost se zvukem u některých majitelů.
mareq0
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod AdamWe 20. 1. 2008 16:14

Nic, kromě takřka nepoužitelného eq. ...
AdamWe
Junior

Odeslat příspěvekod bombul 20. 1. 2008 19:53

Pre niekoho skoda....ale pre mna to posledne na com by mi zalezalo efekty vazne nemusim...
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod xmickey 1. 5. 2008 18:11

Na pár dní teď budu mít tenhle přehrávač doma. Zatím jsem velmi spokojen - pohodlné ovládání, přehledné menu, kvalitní displej, super zvuk...

Jediná chybka, kterou jsem zatím našel: Konektor na sluchátka v tom moc pevně nedrží, hodně lehce se protáčí a stačí trošku popotáhnout a je venku :shock: Jinak ale luxus ;-)
2010 VW Golf VI 1.4 TSI & 1992 Suzuki DR 350
xmickey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xmickey 3. 5. 2008 14:57

Dal jsem do toho Sennheiser MX350 a slyšel jsem jak to jemně šumí... :-|

Je vůbec nějaký mp3 přehrávač bez šumění a jiných rušivých zvuků ? :hm :-(
2010 VW Golf VI 1.4 TSI & 1992 Suzuki DR 350
xmickey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mareq0 7. 5. 2008 13:39

A není ten šum způsoben třeba těmi sluchátky? Mně třeba nešuměl iriver T10, clix2 ani Sony NWD-B103, ovšem s KPP :D
Obešel já polí pět!
mareq0
Mírně pokročilý

Další stránka