[recenzia] iPod Touch

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tino4 22. 12. 2007 17:25

Ospravedlnenie:
Najprv sa chcem ospravedlnit vsetkym.Mal som totiz to problem so susedom ktoremu sa poradilo dostat na môj ucet.Takze sa ospravedlnujem a nebol som to ja ! Dalej mi vymazal moju recenziu takze som spravil kompletne novu.Dufam ze bude lepsiua ako predchadzjuca (hlavne lepsia mam ho uz 9dni)

Recenzia iPod Touch
Uvod:
Takze ako vidite prva recenzia dopadla tak,ze mi ju znicil sused.Je to nieco hrozne … co uz sad a robit.Ja sa chcem vsetkym ospravedlnit za vznuknute skody.Nebolo to naschval moj sused je totiz to “little big hacker” Preto sa ospravedlnujem !
Tak a teraz k veci. iPod Touch mam uz 8dni.Sice az ked ho budem mat 1mesiac odhalim vsetky chybicky krasy ale momentalne sa snazim napisat co najlepsiu a najkvalitnejsiu recenziu  A nebojte sa uz tie som zhypnotyzovany iPodom Touch uz ho mam vyse jedneho tyzdna a myslim ze kupu veci som odhalil.
Prajem prijemne citanie recenzie.

Zvuk:
Takze zvuk by mohol byt lepsi (to hovori kazdy).Ale ja sa priznam ze mne to staci.Co ma trosku prekvapilo odinych modelov bol 22stupnovy EQ.Ale stale to nenahradi EQ ktory si mozete mastavit !Ale myslim ze kopu ziaciek predbiehava co sa tyka kvality zvuku.Ja by som hodnotil zvuk iPodu dobrym ale su aj lepsie.Este chcem doplnit ze zvuk som testoval na malych spuntoch v zakladnom baleni a Koss Porta Pro.Pribalene sluchadla maju mizerny zvuk! Koss Porta Pro maju dobry zvuk ale urcite pri COWONe D2 by bol lepsi !Co sa tyka sluchadiel preferujem spunty (sennheiser CX 300 dostanem na Vianoce uz sa tesim)

Hudba:
No myslim ze celkom dobre spracovali triedenie pesniciek.Pesnicky sa daju triediet podla: playlistu,interpreta,jedotlive pesnicky,albumu,zanru,podcastov.Triedenie je dobre spracovane.Za 8dni som nenasiel nedostatky.Zvuk pocuvam asi na 30-50% hlasitosti (podla pesniciek).Zauimava je nova funkcia prebrata z iTunes s nazvom coverflow tato funkcia vam umozni zborazit fotky prednej strany albumu pre este lepsie vyberanie pesniciek.Do coverflow sa dostanete pomocou nakolnenia iPodu Touch.(automaticky po nakloneni sa zobrazi coverflow)Coverflow pouzivam a to dost casto.Na to aby ste mali coverflow potrebujete v priecinku kde mate skladbu mat aj cover.jpg ktory je vlastne album ktory sa pouziva pri coverflow.Jasne ze je treba prepisat aj Id3tag.Ale to je hracka.Po kliknuti na fotku albumu sa vam zobrazia skladby ktore su v danom album.Potom jednoduchym kliknutim na skladbu zacnete prehravat.Myslim ze je to prehladne.Ked ste v “now playing” tam mate tam tieto veci: obrazok albumu,interpret,album,nazov pesnicky hlasitost, “virtualne tlacidla” play/pause , dopredu a dozadu a este v pravom hornom rohu mate alu ikonku na ktoru ked kliknete tak sa vam zobrazia vsetky pesnicky albumu ktory pocuvate.Pri pocuvani hudby mozete pozerat fotky,surfovat na internete,pouzivat applikacie a hry.

Video:
Takze video sa mi zda pekne.Ale aj pekne to zere bareiu !Cca. 4-4.5h mi to vydrzalo pri pozerani videa.Ale myslim ze to nie je az take hrozne na to ze to ma 3.5“ display = 8.89Cm.Na videu mi nevyhovuje konvertovanie !Podla mna by mohol iPod podporovat .wmv a .avi ale co zu sa da robit.Konvertovanieje dost zdlhave v iTunes preto odporucam Color 7 Video je to celkom dobry program a ma specialnu funkciu na konvertovanie videa to iPodu .mp4 Este by som chcel dopovedat ze este ma integrovany prehladac videa na YouTube.com tieto videa zobrazuje rovnako ako videa z flash pamäte !To ma dost zarazilo myslel som ze ta kvalita bude horsia ale prekvalipa m ata kvalita.Skoda ze na to aby pozeral videa na youtube musi byt pripojeny na internet cez Wi-Fi, keby to islo aj bez wifi ;-) Myslim ze keby apple dotiahol podporu prehravanych formatov vela ludi by sa potesilo.

Fotky:
Takze fotky zobrazuju celkom kvalitne.Myslim ze 262144 farieb staci (netreba 16.7mil lebo ludske oko velky rozdiel nepociti)Fotky sa daju zoomovat(zvätsit).Aj pri fotkach sa pouziva 3g senzor pomocou ktoreho sa otacaju fotky pri nakloneni iPodu Touch.Nechyba tu slideshow v ktorej si mozete nastavit rozne prechody fotografii: napr. zhora dole,z lava do preva atd …
A este od lacnych mp3 prehravacov sa lysi tym ze fotky na 3.5“ display vykresli velmi rychlo.
Pre zauimavost na niaktorych forach som sa docital ze Sandisk Sansa rada e200 vykreslovala aj ½ minuty na 1.8“ display ! Cize podla tohoto sa mi zda ze iPod Touch ma rychly procesor.

Firmware:
Takz v podstate som niake chyby vo firmwary nenasiel.Mozno jedina chybicka bola ze sa nedali instalovat applikacie a hry.Preto som musel urobit downgrade z firmwaru 1.1.2 na 1.1.1 a potom som ho musel jailbreaknut.Po tejto aktualizacii firmwarov som mal dalsiu ikonku s nazvom installer.Pomocou tejto ikonky mozete nainstalovat rozne aplikacie a hry.
Pomocou tohoto formwaru budete mat „odblokovany iPod Touch“ odblokovany k instalacii.
Preco je jailbreak dolezity ?
Pokial nie ste v krajine kde pôsobi iTunes Store taj je jailbreak pre vas dost dolezity.Totiz to v krajinach v ktorych je iTunes Store si mozete tieto apliakcie a hry kupit officielne(nemusite robit downgrade firmwaru).Na slovensku a ani Cesku momentalne nie je iTunes Store.
Takze pokial chcete niaku hru alebo apliakciu musite urobit downgrade a nasledne jailbreaknut iPod.(Pre info: pokial chcete jailbreaknut iPod treba brat aj na ohlad stratenie zaruky)

Safari:
Safari je prehliadac www stranok.Pouziva sa namjä na mackoch.Safari je celkom pekne grafickz spracovane.Na to aby ste mohli prehliadat rôzne stranky musite byt pripojeny v internete pomocou Wi-Fi.Wi-Fi je bezdrôtova technologia cize ak ste v byte kte mate vlastnu Wi-Fi siet tak mozete internetovat aj v posteli, kuchyni,obyvacke … Skoda ze safari nepodporuje javu a flash.Je to skoda.Ale myslim ze na prihliadanie normalnych stranok to staci.Javascript podporuje to je jednina moja zachrana.Pri otoceni iPodu touch pri internetovani sav am otoci cele safary cize to je jedno ci je na vysku alebo na sirku stale stranky budu dobre zobrazene.Vydrz pri safari je cca. 4-5h.

Kalendar:
Kalendar je mozne synchronizovat s MS outlook.Co je celkom dobre.Dalej by som chcel povedat ze kalendar sluzi aj ako organizer.Mozete tu pridavat events (udalosti).V tomto kalendari je pekna grafika (seda+modra)Taktiez si mozete dat denne alebo tyzdenne alebo mesacne zobrazenie.

Kontakty:
Na iPode Touch mozete najst aj kontaky.V kazdom kontakte mozete mat: fotku,meno,telefon,e-mail,www stranku,datum narodenia,adresu,a este si mozete pridat vlastne polozky napr: tel. praca: alebo tel. domov.Je to celkom zauimave.Ak sa mam priznat jedina vec co ma prekvapilo je moznost dat fotku kazdemu kontaktu.Tuto fotku musite skor nahrat do flash pamete !A pri jednotlivom kontakte vybrat fotku.

Hodinky:
Takze ikonku hodinky by som rozdelil na dalsie 4 „pod ikonky“
Word Clock (svetovy cas)
Tu si mozete nastavit rozne krajiny a sledovat ich cas.Pri kazdom case mate aj graficke hodinky (rucickove hodinky) Grafika je typicky iPod (modra+seda)
Alarm (budik)
Tu si mozete nastavit budik.Mozte si tu dat neobmedzene budikov (ziaden limit som nenasiel).Ku kazdemu budiku si mozete nastavit aj zvuk.Zvukov je 5.
Stopwatch (stopky)
Stopky su klasicke.Pri stopovani sav am zobrazuje: mm:ss:stotiny.Su tu aj Lap (kola).
Myslim ze obcas sa tieto stopky zidu.
Timer (casovac)
A posledny je casovac.Casovac ma zauimavu grafiku.Maximalny cas odpocitavania je 23h a 59m.Dalej mozete nastavit aby po uplynuti casu: zacalo vyzvanant “zvonenie” (mozete si vybrat z piatuch zvoneni) alebo mozete dat sleep iPod (spanok iPodu)

Calculator (kalkulacka)
Kalkulacka je klasicka.Ale predsa nie je klasicka ! Ma 10 miest.Jednoducho povedane na jednoduche pocitanie vam postaci.Kalkulacka ma celom dobre spracovanu grafiku.

Nastavenia:
Tu su rozne nastavenia.Od hudby az po safari.Mimochodom v nastaveniach sa zapina a vypina Wi-Fi.Mozete si tu nastavit aj osvetlenie displaya.Este tu mozete nastavit volume limit (zvukovy limit)Atd …

S pozdarvom Tino4

Verzia vo worde: http://www.edisk.sk/stahni/39378/recenz ... .69KB.html
tino4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DC20 22. 12. 2007 17:41

Dik za recenziu :wink:
Chcel by som sa spytat ci niesu problemy s tym 3G senzorom. Napr. ked nieco robim a omylom naklonim prehravac a sa mi spusti nieco alebo tak (napr. coverflow pri prehravani)... Dik
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tino4 22. 12. 2007 18:01

Ahoj, no nechcem iPod Touch prechvalit ale zitial som ziadny problem nemal

s pozdravom tino4
tino4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 22. 12. 2007 18:34

Tino4, hezke. Doufam, ze jine excesy se nebudou moc opakovat. Zbytecne to skodi povesti.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tino4 22. 12. 2007 18:38

to mas pravdu.neboj ja si to zo susedom vyriesim !
tino4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 22. 12. 2007 19:20

Snad nebude vadit, kdyz se pripojim s vlastnimi par postrehy.
Mel jsem moznost iPod Touch vyzkouset na chvili v Plzni (Plaza Center pro zajemce). Bylo to nejakych deset minut, takze ne mnoho.
Na prvni pohled mensi nez jsem cekal, displej fakt moc pekny, konstrukce na me strasne uzka, nejak mi to nesedlo do ruky, vaha tak akorat.
Ovladani je opravdu hracka, tlacitka maji nadhernou velikost. Spis v nekterych aplikacich, jsem nevedel jak kam. Jde o zvyk asi. Senzor vyborny, sufrovani na webu je pouzitelne. Zvetsovani je efektivni. Jen se mi podarilo Touch zaseknout asi na 20 vterin, kdyz jsem prepnul na CoverFlow. Pak bezel zas dobre. Prodejce rikal, ze se mu to obcas stava. (je tam fajn mladej kluk, nepremlouva apod.)
Vic si uz nepamatuju :roll:
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tino4 22. 12. 2007 19:42

jj, moze sa to obcas stat ale niekedy je to aj firmwarom ...
ja mam momentalne 1.1.1 uz 9 dni a ani raz nezamrzol :) aj ked bol uz aj v -5stupnov :)
tino4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 22. 12. 2007 19:51

Jasny, kdo vi, co tam s nim provadeji a zkouseji. BTW tam meli hafo spatne otagovane hudby a predpokladam, ze moc legalni nebyla...
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tino4 22. 12. 2007 19:55

Aha je to mozne
tino4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stenly7202 3. 2. 2008 14:20

Prosim ta ako vlozim obrazok k albumu,ked davam dnu muziku cez itunes v zlozke mam aj foto albumu,a nic,v ipode mi nezobrazi foto
stenly7202
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.David 3. 2. 2008 14:36

Já celkem vážně přemýšlím o iphonu
Mr.David
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod flatliners 3. 2. 2008 16:44

stenly7202 píše:Prosim ta ako vlozim obrazok k albumu,ked davam dnu muziku cez itunes v zlozke mam aj foto albumu,a nic,v ipode mi nezobrazi foto

já když měl iphone tak sem musel obrázek alba uložit přímo do tagu(pomocí třeba mediamonkey),když sem ho tam dal jenom v Itunes,tak se mi občas taky nezobrazil,nebo zobrazil,ale při přechodu na další song zmizel...
Metal/HC/Punk
Galaxy Note 20 Ultra
Westone 4R, AUDIOSENSE T800, Bang & Olufsen BeoPlay H6, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod robi243 22. 2. 2008 17:27

ahoj ..inac mas velmi dobru recenziu....ja som si pred nedavnom obiednal z USA ipod:)..lenc em poradit ipdo mi ets eneprisiel ale nemohol by si mi napisal ako je to s tymi cower..nefem co:p..to aby mi ukazovala fotky albumov ..lebo sam to asi nezvladnem nejaky ten navod by si nemohol?:).... sasura6c@gjar-po.sk bud na mail alebo normalen tuna na web ...dakujem
robi243
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mcmichal 7. 5. 2008 15:58

Chystám se iPoda koupit [http://cybex.cz/Produkt.aspx?Type=S&Shortcut=APP-TOUCH8GB], tak se zeptám:

- jelikož doma Wifi nemám, dají se aplikace stahovat když ho budu mít v kolébce v PC, do kterého mi vede net kabelem? Nebo teď vlastně budu kupovat router, už je objednanej, ale nemá Wifi. Někde jsem viděl, že vyšla nová verze Installer.app, která umí instalaci z flash paměti - je to pravda?
- přehrává FLAC? nikde jsem o tom nic neviděl, popř. dá se jeho podpora přidat aplikací?
- jak se zamyká? Na netu jenom vidím hromady "návodů" (na ho**o), kde ukazují jak ho odemčít - slide z plochy :-) Nedělá to nepořádek v kapse?
- podporuje Safari AJAX?
- výdrž přehrávání hudby?
- může někdo srovnat zvuk s Emgetonem M7? Lepší? Horší (doufám, že ne!)?
- dá se podpora flashe doinstalovat? Umí spustit přehrávač, co je třeba na AVManii? To je vlastně obyčejný flash..
- taky jsem někde viděl, že neumí přehrávat z reproduktoru? Dá se to taktéž doinstalovat?

Tak jsem Tě zavalil dotazy :-) Dík za odpovědi.

AD: sítím nerozumím vůbec, takže - udělá mi toto doma bod přes který se z ipodu připojím k netu??
 Macbook Pro Retina 13" mid-2014

Intel Core i5 4440 + Noctua U14S / ASUS B85M-E / 8 GB DDR3 / Corsair RM 650x / MSI GTX 970 GAMING / Intel 530 120 GB / FD Define R4 + 6× Noctua NF-P14s redux-900
mcmichal
Junior

Odeslat příspěvekod aacid 7. 5. 2008 19:47

o instalovani aplikacii bez wifi neviem, neskusal som, nepotreboval som.
FLAC neprehrava. bezstratova kompresia je apple losseless, wav.
touch ma 2 tlacidla, jedno je home button pod displejom a druhe je na vrchnej strane, ktore sluzi na zamknutie. po stlaceni (alebo po chvili automaticky) sa displej vypne, takze ziadny "neporiadok" nehrozi. po opatovnom stalceni tlacidla (tentoraz je jedno ktoreho) sa displej zapne a este ho musis odomknut slide-nutim, ak tak nespravis, zase sa vypne.
ajax je v podstate iba javascript a ten safari podporuje.
vydrz som netestoval (nejak som to neregistroval, proste vydim slabu baterku, nabijem), ale na internete je urcite plno testov kde to testovali...
zvuk porovnat nemozem, niekto vravi ze touch ma zvuk dobry, niekto zly, ja som s nim spokojny...
flash mobile safari nema, neda sa doinstalovat, mozno casom niekto nieco funkcne vymysli.
prehravat z reproduktoru naozaj nevie a do z jedineho dovodu, pretoze reproduktor nema. a reproduktor sa doinstalovat neda.

AD: to je iba bridge, ty potrebujes Access Point.
aacid
Junior

Další stránka