[srovnání] Sennheiser PX100 / AKG K27i

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 6. 2. 2008 20:35

Obrázek

Bílé AKG K27i vypadají lépe než černé Sennheiser PX100. Rozdíl je v konstrukci, PX100 jsou otevřená a K27i uzavřená. Hlavový most PX100 je vyztužený kovem, u K27i je celý z dvou lesklých kovových pásků. V místech opírání mostu o hlavu je u PX100 použita koženka a u K27i mnohem menší měkká umělá pěna. K27i používám déle než rok a nenesou známky opotřebení. Sennheiseru se podařilo PX100 s poměrně nízkou pořizovací hodnotou sestavit poměrně kvalitně. Vyšší cena K27i koresponduje s lepším zpracováním. V příslušenství od AKG je koženková taštička na zip a od Sennheiseru dostanete tvrdé, plastové pouzdro ála pouzdro na brýle. PX100 jsou komfortnější, přítlak je mnohem menší než v případě K27i. Koženka na tlustých náušnících je po chvíli teplejší, ale jako materiál mi je příjmnější, než molitan PX100. Kabel K27i je o 10 centimetrů delší (150 cm) a disponuje navíc regulací hlasitosti.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

K27i mají lepší design a zpracování, ale PX100 mají lepší zvuk. PX100 hrají celkově čistěji, přirozeněji a přesněji. I detailů je slyšet více. Středy a výšky PX100 jsou zřetelnější. Basů je možná méně, ale jsou na správných místech a s nižší intenzitou. Rakušané zvuk K27i jakoby zazdili, s ekvalizací (SRS Trubass, WOW) však zní mnohem lépe než při defaultním nastavení, PX100 ekvalizaci nepotřebují a to je myslím si jejich nejpodstatnější vlastnost. Více o zvuku psát nebudu, protože bych opakoval to co již bylo napsáno v srovnávacím testu AVmania. Rozdíl mezi sluchátky je, ale není nikterak zásadní. Uzavřené K27i mnohem lépe izolují, lze je použít i ve vlaku, autobusu nebo kdekoli jinde, kde otevřené PX100 neobstojí.

Obrázek
Obrázek

Sennheiser chce za PX100 asi 1.000 Kč, černé provedení navíc stojí méně než bílé. Za tuto částku nabídnou zvuk, který neoslní, ale především nezklame. AKG si za K416 řekne více. Prakticky identický nástupce K27i za cenu blížící se 2.000 Kč nanabídne příliš čistý zvuk, ale velké množství basů, což ocení basofylové, zajímavý design a solidní zpracování, což ocením já a výrazně izolaci, kterou PX100 nanabídnou.
Naposledy upravil oneill_sx1 dne 7. 2. 2008 16:23, celkově upraveno 5
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod Kuba4 6. 2. 2008 21:06

K27i se zvukově nedají s PX100 srovnat. Hrají totiž otřesně! Berte raději Senny nebo KPP nebo iGrado nebo ...
Kuba4
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fernetik 6. 2. 2008 21:56

co sa tyka spracovania tak mi AKG pridu velmi labilne..ako keby sa mali kazdu chvilu rozpadnut
**Naco si nepamatam to sa nestalo**
Core2Duo E6400@3,6GHZ
Corsair 2x1024MB DDRII 1066MHZ
GeForce GTX280 1GB

Cowon D2 4GB black(fw 3.57)+ Kingston SD 2GB + Sennheiser PX100 + Etymotic ER6i Black
fernetik
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod pHp 7. 2. 2008 12:00

fernetik, Jak je máš dlouho?

K 27/414/416 má význam hodnotit POUZE jako uzavřená sluchátka. V tomto bodě plní svou roli skvěle a je velmi obtížné (zejména pro basofili) je něčím nahradit (vyjma špuntů, ale to je jiná káva).

Otevřená sluchátka, ze kterých v hlučném prostředí slyšíte bez ohrožení sluchu houbeles, jsou v tomto momentě k ničemu, byť by hrály jako Staxy!
pHp
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hansel 7. 2. 2008 13:00

pHp píše:Otevřená sluchátka, ze kterých v hlučném prostředí slyšíte bez ohrožení sluchu houbeles, jsou v tomto momentě k ničemu, byť by hrály jako Staxy!
Hansel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod flatliners 7. 2. 2008 13:53

mě se líbí jak se každej pase na úspěchu Iphonu.na obalu Sennů je sice nálepka že se s ním můžou použít,ale už nikde nepíšou že k tomu potřebujete redukci,nebo senny oříznout u jacku(čímž ale samo přídete o záruku),protože jinak je do Iphonu nenacpete,má totiž zapuštěný vstup,takže 90% sluchátek tam nejde...
Metal/HC/Punk
Galaxy S8
Westone 4R
Bang & Olufsen BeoPlay H6
MacBook Pro 13" Retina
Samsung UE55D8000
flatliners
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pHp 7. 2. 2008 15:23

To ses nám ale rozohnil! ;) Seš ouplně vedle! Tyhle PX 100 právě připojíš k iPhonu přímo a to bez jakékoliv redukce.
pHp
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Trhlajz 7. 2. 2008 15:42

Diky za recenzi a hlavne za dobre fotky

Jinak IMHO jako hlavni kriterium u sluchatek bych hodnotil ZVUK a az pak "ZPRACOVANI".

Jinak "Sennheiser_PX100" mam cca 1/2 roku, a zvukove jsou v dane kategorii VYNIKAJICI (vyrovnane spektrum). Ani proti zpracovani nemam zadnou vaznejsi vytku (slusna odolnost, ergonomie, vaha, vyztuzeny kabel) + navic vyborne akrylatove pouzdro.
- Mozna by se hodil 3.5mm jack zahnuty o 90° , ale ani primy konektor me neurazi.

Porovnavana "AKG" neznam, ale dle fotek + popisu:

01. Bila barva = ehm, :oops:

02. Cena ... :roll: :twisted:

03. Uzavrena konstrukce = nic nez nebezpecna izolace od okolniho zvuku + vyrazeni sluchu jako varovneho smyslu.

04. Provedeni ... dle fotek nic genialniho, - zvlaste ta "umela pena" misto kozenky, ukotveni kovoveho mostu do kloubu, pofiderni kloub umoznujici rotaci musli (upevneny za okraj ...) + pravdepodobne vyssi vaha.

05. DESIGN (subjektivne!) ... horsi nez u Px100. :mrgreen:

Pokud bych mel dnes moznost vyberu za stejnou cenu, tak bud Px100, nebo Koss Porta PRO.

Howgh

Honza

P.S.: Docela by me zajimal zatezovy, ci "Crash" test 8)
Trhlajz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 7. 2. 2008 16:16

Crash testy provádí NCAP na autech, sluchátka nejsou auta, pokud to nevíte.
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod pHp 7. 2. 2008 16:34

Proč proboha Trhlajz trpíš takovou touhou vyblejt svoje "názory" získané naprosto nulovou zkušeností? Píšeš totální hovadiny, které bohužel další virtuálové čtou a ulpívají jim v paměti. Už to přímo slyším: "někde jsem četl, že nemají koženku, ale nějakou pěnu. Co to jako je?".
pHp
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fernetik 7. 2. 2008 20:24

ak sa niekto rozhoduje medzi tymito dvoma tak myslim ze nieje o com..aj keby ta cena bola rovnaka tak sa tie akg neoplatia ..oproti tym sennom samozrejme
**Naco si nepamatam to sa nestalo**
Core2Duo E6400@3,6GHZ
Corsair 2x1024MB DDRII 1066MHZ
GeForce GTX280 1GB

Cowon D2 4GB black(fw 3.57)+ Kingston SD 2GB + Sennheiser PX100 + Etymotic ER6i Black
fernetik
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod Trhlajz 7. 2. 2008 20:45

A sakryš, vypadá to že tu jsem někomu šlápl na Ego. Takže pardon pánové ... ale:

01. Pokud se zdá že snad urážím jakákoliv z recenzovaných sluchátek, tak nikoliv. "Senny Px100" mám (a jsem spokojenej).

Moje názory na "AKG K27i" jsou podložené snadno oveřitelnými informacemi (fotky, konstrukce, specifikace), a mimo to jsem si dovolil přidat i subjektivní názor (např. že pro kontakt s vlasy je lepší kůže + koženka, než syntetická pěna) Stejně jako autor,
(cit.: "XXX vypadají lépe než YYY", "vyšší cena XXXX koresponduje s LEPŠÍM zpracováním", "LEPŠÍ design a zpracování", apod.) .

02. Milý "pHp" ... možná jsi to nezaregistroval, ale můj příspěvek se týkal recenzovaných SLUCHÁTEK, - nikoliv něčí, natož Tvojí osoby. Bohužel na rozdíl od Tvé "reakce", která tak říjkajíc "jde po mě" :twisted: - ale nikoliv po předmětu věci (tj. po sluchátkách):!:

- Jinak, BTW - Tvoje vyjadřování, milý "pHp" odpovídá přibližně "putyce IV. cenové skupiny". Osobně se domnívám že výrazivo jako: "vyblejt", "hovadiny", apod. v použitých souvislostech na slušné servery nepatří :!:

A co se týče Tvého hodnocení mých nulových zkušeností (... :) ): ano, jsem pouze muzikant amatér, už pár (cca.10) let se mj. bavím záznamem hudby + střihem a samozřejmě i poslechem, s různými typy sluchátek dle situace a potřeby.
Takže jsem si dovolil vyjádřit vlastní názor. Ale jak vidno, asi jsem tu narazil na absolutního machra a profíka, který jest "Free, Cool & In" natolik, že jiný názor nesnese (a možná ani nečte) - takže pardon, sire.

04. ad. "CrashTesty" sluchátek - nejsem si vědom, že by tento výraz měla angličtina rezervovaný pouze pro "destruktivní testy vozidel", jak naznačuje kolega :wink: .

Naopak, nejen dle mého názoru je možné termín "CrashTest" použít u i většiny věcí, u nichž potřebujeme zjistit jejich odolnost (obvykle mechanickou), i za cenu likvidace vzorku.

- Takže takto můžeme zkoušet i "oudtoorové" mobilní telefony, fotoaparáty, MP3 přehrávače, svítilny -> a též sluchátka, zvláště sluchátka přenosná, u kterých hrozí reálné nebezpečí mechanického poškození, utržení kabelu, apod. během používání.

A nebylo by IMHO od věci toto někdy pro jednotlivé kategorie přenosných sluchátek vyzkoušet, např. v disciplínách:
"odolnost proti odtržení kabelu", "mechanická odolnost ve složeném / rozloženém stavu", "pády", "údery" atp.

SumaSumárum: Na přenosná sluchátka mám holt svá vlastní kritéria (ZVUK + ERGONOMIE + KONSTRUKCE + ODOLNOST + CENA ... a pak DESIGN).

A na vlastní názor mám, pokud vím, nárok :wink:, zvlášť týká li se předmětu diskuze.

Takže pěkný večer pánové

& máOucta

Honza :wink:
Trhlajz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iggi 7. 2. 2008 20:49

Viete, ide o to, ze maju tie akg odlisny zvukovy charakter. Poculi si hrat Senny PX200 ? Tiez sa vam budu zdat ze hraju ovela horsie ako px100. Ale kazda typ sluchatok si najde svoje miesto inde... Verim ze na cestu vlakom su vhodnesie ako PX100...

PS: Sam mam PX100 aj KPP a som spokojny s oboma... ale ziuslo by sa nieco uzatvorene :)

iggi
iggi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slawall 7. 2. 2008 21:15

no srovnani celkem v poho:)...ale ja bych kdyztak srovnaval PX 200 a AKG K27i...raci uzavrena vs. uzavrene nebo otevrene vs. otevrene...:)
Naposledy upravil Slawall dne 9. 2. 2008 20:05, celkově upraveno 1
Kdo si koupí hjundaje, nadosmrti kunda je.
Slawall
PortaMan

Odeslat příspěvekod pHp 8. 2. 2008 10:43

Trhlajz, opravdu se domníváš, že jsi nějak posvěcen k tomu šířit svoje (naprosto ničím nepodložené) názory, byť jsou naprosto nesmyslné? Pokud ano, tak se prosím nemůžeš divit, že za to můžeš "nějakou koupit". A protože já se ve sluchátkách orientuju PRAKTICKY, je mnou profesionální povinností zasáhnout. A jelikož jsi mi už vážně hnul žlučí, pak jsem byl nucen i tímto způsobem (jinak to nemám ve zvyku). Bohužel asi nehrozí, že by ses "chyt za nos".
pHp
Mírně pokročilý

Další stránka